دریاچه ولشت

دریاچه ولشت کجاست؟

دریاچه ولشت یکی از ۱۰ دریاچه آب شیرین کشور است که در جنوب غربی چالوس و شمال شرقی کلاردشت و ۲۵ کیلومتری جاده چالوس در ادامه مطلب

دریاچه ولشت یکی از ۱۰ دریاچه آب شیرین کشور است که در جنوب غربی چالوس و شمال شرقی کلاردشت و ۲۵ کیلومتری جاده چالوس در نزدیکی شهر مرزن‌آباد قرار دارد.

این دریاچه یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری در منطقه است که بسیاری از مسافرانی که به شهرهای چالوس، کلاردشت و مرزن‌آباد سفر می‌کنند از آن دیدن می‌کنند. وسعت این دریاچه حدود ۱۵ هکتار و عمق متوسط آن ۲۰ متر است. آب دریاچه تنها با نزول باران و جوشیدن چشمه‌های زیرزمینی دریاچه که در وسط آن می‌جوشند و بالا می‌آیند تأمین می‌شود و در داخل کاسه بزرگی که اکثر زمین‌های آن را خاک‌های رانشی و فرسایشی تشکیل می‌دهد قرارگرفته است.

جم آب دریاچه حدود ۳ میلیون مترمکعب برآورد شده و شیرین است و به همین دلیل نیز مأمن پرندگان مهاجر، ماهی و سایر آبزیان است. انواع ماهی‌های مختلف ازجمله قزل‌آلای در آن یافت می‌شود و در اطراف دریاچه درختانی نیز دیده می‌شود

درياچه ولشت با چشم‌اندازی زيبا و دل‌نشین، مكان مناسبی جهت گردشی یک‌روزه است. علت آنکه به شما گردش یک‌روزه از دریاچه ولشت را پیشنهاد می‌دهیم این است که در حال حاضر امکانات اسکان مسافران در اطراف این دریاچه وجود ندارد.

چگونه می‌توان به دریاچه ولشت رفت؟

دریاچه ولشت ازجمله دریاچه‌هایی است که در نزدیکی منطقه کوهستانی تخت سلیمان علم‌کوه قرار دارد و به دلیل قرار گرفتن در یک گودال بزرگ محاط به تپه‌های کم ارتفاع کلمه، از دید پنهان است.

دسترسی به این دریاچه از طریق دو جاده امکان‌پذیر است :

مسیر اول ،  جاده آسفالته مرزن‌آباد به حسن کیف که در کیلومتر ۱۵ به سمت راست منحرف می‌شود و از طریق یک جاده خاکی با عبور از آبادی کلنواز به دریاچه خواهید رسید.

مسیر دوم، در جاده مرزن‌آباد به سمت شمال و چالوس حرکت کنید، چهار کیلومتر پس از مرزن‌آباد به سمت چپ جاده بپیچید، در آنجا یک جاده آسفالته وجود دارد که با طی ۱۲ کیلومتر شمارا به جنوب دریاچه می‌رساند.

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*