بهترین رستوران اصفهان

بهترین رستوران های اصفهان با آدرس و تصویر

اصفهان یکی از شهرهایی‌است که رستوران های بسیار خوبی دارد. اکثر مسافران این شهر معتقدند که اصفهان غذاهایی با کیفیت و با قیمت بسیار مناسب ادامه مطلب

اصفهان یکی از شهرهایی‌است که رستوران های بسیار خوبی دارد. اکثر مسافران این شهر معتقدند که اصفهان غذاهایی با کیفیت و با قیمت بسیار مناسب دارد. در این لیست به معرفی بهترین رستوران های اصفهان می‌پردازیم. اگر قصد سفر به اصفهان را دارید و اهل رستورانگردی هم هستید، این فهرست برای شما مناسب است.
برای رزرو آنلاین هتل رزان در اصفهان نیز می‌توانید از طریق اسنپ روم اقدام کنید.

رستوران هوگر در خانه‌ی تاریخی دهدشتی

خانه تاریخی دهدشتی یکی از خانه‌های زیبای زمان قاجاریه است که این روزها به کافه رستوران هوگر تغییر کاربری داده است. این کافه فضای باز و فضای مسقف دارد و به همین دلیل بسیار پر طرفدار است. در کافه رستوران هوگر می‌توانید انواع نوشیدنی و غذاها را سفارش بدهید و از بودن در یک اثر تاریخی لذت ببرید. هوگر از نظر خیلی از مسافرها یکی از بهترین رستوران های اصفهان است.

بهترین رستوران های اصفهان

آدرس رستوران هوگر: دروازه دولت – خیابان باب الرحمه- کوچه شماره ۱

خانه تاریخی هوانس و رستوران ترنج

این خانه‌ی تاریخی زیبا با معماری خیره کننده، به تنهایی دلیل قانع کننده‌ای برای بازدید است. شما علاوه بر اینکه از این خانه بازدید کرده‌اید؛ می‌توانید از امکاناتی مثل رستوران، شربت خانه و عکاسخانه‌ی مجموعه استفاده کنید. خانه تاریخی هوانس یکی از آثار باقی مانده از زمان قاجاریه است. همچنین باید اشاره کرد که نام این خانه برگرفته از کلیسای مجاور آن است.  در اصل این خانه متعلق به ماردیروس داویدیان از اهالی جلفای اصفهان و رئیس ستاد قزاق خانه دولت ایران در عهد ناصری بوده است. این روزها مجموعه ترنج با مرمت این اثر پذیرای مهمانان است و رستوران آن نیز یکی از بهترین رستوران های اصفهان محسوب می‌شود.

بهترین رستوران های اصفهان

آدرس خانه تاریخی هوانس:  خیابان خاقانی، کوچه هوانس شیرازی، کوچه رامین

رستوران خانه تاریخی قصر منشی

خانه تاریخی قصر منشی در گذشته محل زندگی یکی از وزرای پادشاهان قاجار بوده است. این روزها خانه تاریخی قصر منشی کاملا مرمت شده و قسمتی از آن تبدیل به هتل شده است. در حیاط این عمارت رستورانی وجود دارد که ورود به آن برای عموم آزاد است. شما با رفتن به این رستوران هم از این اثر تاریخی دیدن کرده اید و هم توانسته اید در محیطی زیبا و چشم نواز وعده‌ی غذای خود را میل کنید. این رستوران علاوه بر ایرانی‌ها توانسته توجه بسیاری از توریست‌های خارجی را هم به خود جلب کند و یکی از بهترین رستوران های اصفهان بشود.

بهترین رستوران های اصفهان

آدرس رستوران خانه تاریخی قصر منشی: خیابان نشاط، کوچه قصر منشی غربی، هتل قصر منشی

خانه تاریخی میناس در محله‌ی ارامنه

خانه تاریخی میناس یکی از خانه‌های قدیمی محله‌ی ارامنه است که توسط یک ارمنی خوش ذوق بازسازی شده است. این خانه یکی از جاهایی ست که حضور ارمنی‌ها در جلفا را تثبیت می‌کند. چرا که این روزها بسیاری از ارامنه در حال مهاجرت از ایران به کشورهای دیگر هستند. حالا که خانه‌ی میناس تبدیل به یک مجموعه پذیرایی شده است، می‌توانید در سفرتان به اصفهان به این رستوران بروید. میناس هم یکی از بهترین رستوران های اصفهان است که خودش به تنهایی یک تفریح، یک بازدید و یک وعده غذا میل کردن است.

بهترین رستوران های اصفهان

آدرس رستوران میناس: جلفا، خیابان حکیم نظامی، خیابان تبریزی‌ها

جارچی باشی، از بهترین رستوران های اصفهان

رستوران جارچی باشی دردوره‌ی صفویه یک حمام عمومی بوده است. این روزها با حفظ ساختار اصلی و بازسازی‌هایی زیبا به سبک قدیم، تبدیل به یکی از بهترین رستوران های اصفهان شده است. دیوارها و فضای کلی رستوران جزئیات و تزئینات بسیار ظریف و زیبایی دارند. کیفیت همه‌ی غذاهای این رستوران خوب است. اما خورشت ماست اصفهانی را باید حتما در این رستوران امتحان کرد. این رستوران در کنار فضای زیبایش، موسیقی سنتی زنده نیز دارد.

بهترین رستوران های اصفهان

آدرس رستوران جارچی: خیابان سپه، خیابان حکیم، کوچه هفتم، مجموعه تاریخی و اقامتی ملک سلطان جارچی باشی

رستوران نقش جهان در میدان نقش جهان

این رستوران یکی از معروف ترین رستوران های اصفهان است که در نزدیکی میدان نقش جهان قرار دارد. غذاهای رستوران نقش جهان کیفیت مطلوبی دارند. در بعضی روزها و بیشتر در فصل سفر به اصفهان، لازم می شود برای پیدا کردن جای خالی در این رستوران در صف بایستید. اما می‌توانید از همین صف‌های طولانی متوجه شوید که غذاهای این رستوران ارزشش را دارد. خورشت ماست رستوران نقش جهان از محبوب ترین خورشت ماست های اصفهان است.

بهترین رستوران های اصفهان

آدرس رستوران نقش جهان: میدان نقش جهان، جنب مسجد شیخ لطف الله، طبقه فوقانی سرای هنرمندان اسپادانا

قهوه خانه آزادگان (حاج میرزا)

این قهوه‌خانه یکی از جاذبه‌ های گردشگری اصفهان محسوب می‌شود. چرا که وقتی پا به درون آن می‌گذارید، گویی وارد یک موزه شده‌اید. از سقف و در و دیوار این قهوه خانه وسایل آنتیک و قدیمی آویزان است و فضای کاملا متفاوتی دارد. یکی از معروف‌ترین وعده‌هایی که مسافران برای میل کردن آن به قهوه خانه حاج میرزا سر می زنند، عصرانه یا میان وعده است که می توان دوغ و گوشفیل سفارش داد. دوغ و گوشفیل یکی از تنقلاتی است که بیشتر در اصفهان خورده می‌شود.
البته این قهوه خانه دیزی و قلیان و غذاهای دیگری هم سرو می کند. شاید نتوان قهوه خانه حاج میرزا را در میان بهترین رستوران های اصفهان از لحاظ کیفیت قرار داد، اما می توان در میان توریستی ترین رستوران های اصفهان گذاشت.

بهترین رستوران های اصفهان

آدرس قهوه خانه حاج میرزا: میدان امام، به سمت سر در قیصریه، سرای حاج میرزا، قهوه خانه حاج میرزا

بریانی اعظم، غذای سنتی اصفهان

اگر از مسافرانی که به اصفهان سفر می‌کنند بپرسید غذای سنتی اصفهان چیست؟ قطعا پاسخی که به شما می‌دهند «بریانی» است. بریانی غذایی نسبتا چرب، تهیه شده از گوشت گوسفند و جگر سفید است. این غذای لذیذ حجم کمی دارد اما گول ظاهرش را نخورید. بریانی بسیار سنگین است و ممکن است با چند لقمه اول کاملا سیرتان کند.
برای خوردن بهترین بریانی اصفهان، یکی از گزینه‌ها قطعا بریانی اعظم است. بریانی اعظم در اصفهان چهار شعبه دارد که دسترسی به آنها بسیار راحت است.

بهترین بریانی اصفهان

آدرس بریانی اعظم شعبه اصلی: دروازه دولت ، ابتدای چهارباغ پایین

شهرزاد، شهرت در بهترین رستوران اصفهان بودن

شیشه های رنگی زیبا، سقف گچ کاری شده و معماری سنتی ایرانی چیزهایی هستند که با دیدن رستوران شهرزاد شما را برای انتخابش به وجد می آورند. رستوران شهرزاد که از سال ۱۳۴۶ در اصفهان مشغول به کار است، از بهترین رستوران های اصفهان محسوب می‌شود. دکوراسیون، نور و رنگ و از همه مهم‌تر کیفیت غذا؛ عواملی هستند که شهرزاد را محبوب و مورد علاقه‌ی مسافران اصفهان کرده است.
در منوی این رستوران چند غذای محبوب وجود دارد و خورشت ماست به عنوان پیش غذا یک نمونه از غذاهای محبوب رستوران شهرزاد است.
برای رزرو ارزانترین هتل ها و مهمانپذیرهای اصفهان از طریق اسنپ روم اقدام کنید.

بهترین رستوران های اصفهان

آدرس رستوران شهرزاد: خیابان چهارباغ عباسی، خیابان عباس آباد

رستوران خوان گستر، برای انوع سلیقه‌ها

یکی از محله‌های زیبای اصفهان که از جاذبه ‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شود، محله‌ی ارمنی نشین جلفا است. اگر به گشت و گذار در این محله رسیدید و احساس گرسنگی کردید، به طور قطع گزینه‌های زیادی دارید. یکی از این گزینه‌ها برای داشتن یک وعده غذای خوب در میانه‌ی محله‌ی جلفا، رستوران خوان گستر است. خوان گستر با داشتن سابقه‌ی خوب و طرفداران زیاد، یکی از بهترین رستوران های اصفهان به حساب می آید.

بهترین رستوران های اصفهان

آدرس رستوران خوان گستر: خیابان حکیم نظامی،خیابان کلیسا وانک

رستوران ارک.آ

این رستوران در محله‌ی معروف جلفا قرار دارد و گزینه‌ی مناسبی برای در بردن خستگی بعد از یک جلفا گردی طولانی است. این رستوران در یک خانه‌ی قدیمی ارمنی و بازسازی شده است و تقریبا در زمان شام و ناهار شلوغ می شود. می‌توانید برای منتظر نماندن، قبل از رفتن به رستوران میزتان را رزرو کنید.

بهترین رستوران های اصفهان

آدرس رستوران آرک.آ:  خیابان حکیم نظامی، کوچه کلیسای وانک، کافه رستوران آرک

3 دیدگاه در بهترین رستوران های اصفهان با آدرس و تصویر

  1. سلام
    به نظرم خیلی از رستورانهای خوب را نام نبردید،و در عوض برخی از رستورانها که واقعا کیفیت مطلوبی ندارند را در این لیست آوردید!!

    • ممنون از نظرتون. ما رستوران ها رو از اپلیکیشن های امتیازدهی و با توجه به نظرات و تجربه های مردم انتخاب کردیم. اگر شما هم نظری دارید بهمون بگید، حتما اعمال می کنیم 🙂

  2. قطعا اگه ۲ تا رستوران باکیفیت و ممتاز باشن رستوران شهرزاد که خیلی معطل میشد و شلوغه ورستوران حاح اسماغیل چلویی که خلوت تره و کیفیت به نسبت بالاتری داره

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*