رزرو هتل ارزان اطراف حرم مشهد

وقت زیارت حرم امام رضا این نکات را به یاد داشته باشید

وقت زیارت حرم امام رضا این نکات را به یاد داشته باشید رزرو هتل ارزان اطراف حرم مشهد: زیارت امام رضا، یکی از مقاصد اصلی ادامه مطلب

وقت زیارت حرم امام رضا این نکات را به یاد داشته باشید

رزرو هتل ارزان اطراف حرم مشهد: زیارت امام رضا، یکی از مقاصد اصلی برای سفر به مشهد است. اما حتی زیارت هم آداب و نکاتی دارد، قبل از رزرو هتل در مشهد این مطلب را بخوانید.

رزرو هتل ارزان اطراف حرم مشهد
رزرو هتل ارزان اطراف حرم مشهد

به گزارش مجله‌ اسنپ روم : انجام شده، لباس‌هایتان را تا کرده‌اید، کتاب دعا و قرآن را توی کیف گذاشته‌اید و چمدان جلوی در آماده حرکت است. همه چیز برای زیارت آماده است. در مکانی به بزرگی و شلوغی حرم امام هشتم، چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ چطور امنیت خود و خانواده‌مان را حفظ کنیم و چه کارهایی را انجام بدهیم تا مشهد و حرم، با خاطره‌ای خوب در ذهنمان ماندگار شوند؟

برای بردن بچه‎ها به حرم، دوباره فکر کنید

اگر با خانواده به سفر مشهد می‌روید و قصد دارید زیارتتان را هم به صورت خانوادگی انجام بدهید، موارد احتیاطی دو برابر می‌شوند. ازدهام جمعیت در حرم امام رضا، گاهی می‌تواند بچه‌ها را بترساند یا در یک ثانیه کوتاه، دستشان را از دست پدر و مادر جدا کرده و باعث گم شدن آن‌ها بشود. البته خادمان همیشه کودکان گمشده را به محلی امن منتقل می‌کنند تا والدینشان سر برسند اما بهتر است برای بردن بچه‌ها، تجدید نظر کنید. شلوغی و سر و صدا نوزادان را بی‌قرار و مضطرب می‌کند و صدای گریه نوزاد در اثر این اضطراب و بی‌قراری بقیه را آزار می‎دهد پس اگر نوزادی دارید که به صدا حساس است، بهتر است آن را پیش بقیه اعضای خانواده در هتل قرار بدهید. اگر وقت رزرو هتل ارزان اطراف حرم مشهد ، یک هتل آپارتمان گرفته باشید، شرایط اقامت خانوادگی‌تان کاملا مساعد است و تمام امکانات برای آشپزی و پذیرایی از خانواده  فراهم.

وسایل شخصی داشته باشید، مخصوصا برای تغذیه

دیگر نیازی به تاکید ندارد که در هر مکان شلوغ و پرازدهامی، باید چند برابر همیشه مراقب سلامتتان باشید. بعد از رزرو هتل ارزان اطراف حرم مشهد ، حتما وسایلی مثل لیوان شخصی، ظرف غذا و دستمال کاغذی و ماسک همراهتان داشته باشید. در اماکن عمومی (مثل حرم امام رضا) بهتر است از آبخوری‌های عمومی آب ننوشید و اگر می‌نوشید حتما با یک لیوان تمیز و شخصی این کار را بکنید. برای خوردن غذا، حتما یک ظرف کوچک با خودتان داشته باشید تا وعده‌هایتان را در آن بخورید. اگر در پاییز یا زمستان به مشهد سفر می‌کنید، به دلیل آب و هوای خشک این شهر حتما در معرض سرماخوردگی و انواع ویروس‎‌ها خواهید بود. یک ماسک کوچک (که فضای زیادی هم در کیف دستی‌تان نمی‎گیرد) در این مواقع به شما کمک می‌کند.

موزه‎‌های آستان قدس را دیده‎‌اید؟

با  رزرو هتل ارزان در مشهد ، اولین مقصد بسیاری از ما حرم امام رضاست تا سفرمان را با سر زدن به بارگاه مطهر امام هشتم شروع کنیم. خیلی‌ها نمی‌دانند که درست در مجاورت حرم، موزه‌های بزرگی قرار گرفته‌اند که گنجینه‎هایشان در ایران و جهان نظیر ندارند. سری به موزه‌های آستان قدس رضوی بزنید و گنجینه پول و اسکناس، موزه مردم‌شناسی و موزه سلاح را ببینید. همچنین در موزه مرکزی این مجموعه می‎توانید یادگاری‌ها و اهدایی‌های مردم را ببینید که در طول ده‌ها سال در این مکان به شکل یک گنجینه درآمده: اهدایی‌هایی از طرف جهان پهلوان تختی، امید نوروزی قهرمان المپیک، رضا صادقی و مجید خدایی. موزه فرش و گنجینه قرآن هم آن قدر بزرگ و گسترده هستند که می‌توانند شما را برای چندین ساعت سرگرم کنند.

با ظاهری مناسب به زیارت بروید

با هر اعتقاد و هر نوع پوششی، وقتی به زیارت امام رضا می‌روید یک چیز مسجل است: این جا یک مکان مقدس برای مسلمانان است و اگر داخلش شدید، باید طبق قوانین اسلام لباس بپوشید. در تمام درهای ورودی، خادمان حرم به خانم‌ها چادر می‎دهند تا اگر بدون چادر آمده‌اند، با حجاب کامل به داخل صحن‌ها بروند و اقایان هم بهتر است لباس خیلی باز و بدن‌نما نپوشند. اما از موازین شرعی و حجاب که بگذریم، بهتر است طوری لباس بپوشید که در ساعات حضورتان در حرم راحت باشید. مثلا کفش‌‍های کتانی که راحت باز و بسته می‌شوند، شما را در قسمت کفشداری معطل نخواهند کرد. همچنین مانتوهای جلوبسته باعث می‌شوند کمتر درگیر درست کردن مانتو باشید و بیشتر بتوانید از فضا لذت ببرید. همچنین اگر در روزهای سرد به زیارت می‌روید، می‌توانید چند لایه لباس بپوشید که در صورت گرم شدن فضا، یکی از آن‌ها را دربیاورید. پس بعد از رزرو هتل ارزان اطراف حرم مشهد ، حتما این لباس‌ها را در چمدان بگذارید. برای رزرو هتل ارزان اطراف حرم مشهد به سایت اسنپ روم سری بزنید.

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*