مترو تهران

نقشه مترو تهران + برنامه حرکت قطارها (۱۴۰۱)

هدف از نوشتن این مقاله برطرف کردن کلیه نیازهای مسافرینی است که به پایتخت سفر کرده و برای استفاده از مترو تهران به راهنمایی نیاز ادامه مطلب

هدف از نوشتن این مقاله برطرف کردن کلیه نیازهای مسافرینی است که به پایتخت سفر کرده و برای استفاده از مترو تهران به راهنمایی نیاز دارند. کلیه اطلاعاتی که برای آن ها مورد نیاز بوده و به آنها در داشتن سفری آسوده با مترو کمک خواهد کرد، در این مقاله آورده شده است.

مترو از وسایل نقلیه عمومی بسیار پر استفاده و پرکاربرد می‌باشد و هر کس فارغ از ترافیک‌های جاده‌ای می‌تواند برای جابه‌جایی‌های خود و رسیدن سریع تر به مقصد، از مترو استفاده کند. یکی از شهرهای بسیار پرجمعیت که مردم همواره در آن با مشکلات ترافیکی و ازدحام ماشین روبرو هستند، تهران می باشد. هر کس بنا به دلایلی به این شهر سفر کرده و با مشکلات ترافیکی آن مواجه شده است. استفاده از وسیله نقلیه شخصی در این شهر دردسرهای زیادی داشته و زمان زیادی برای جابجایی از مردم می‌گیرد. بنابراین اکثر مردم ترجیح می‌دهند از مترو تهران برای جابجایی های خود استفاده کنند.

 با بودجه و سرمایه‌گذاری که به بخش متروی تهران اختصاص داده شده‌است، در حال حاضر برای رسیدن به تمام نقاط پایتخت، خطوط مترو وجود داشته و کاربران را به مقصد مورد نظر می رساند. متروی تهران درحال‌حاضر با هفت‌خط فعال و سه انشعاب در حال فعالیت است و به شهروندان کمک می کند که به‌دور از ترافیک‌های خودرویی و اتلاف زیاد وقت، به مقصد مورد نظر برسند. در این قسمت سعی داریم کلیه اطلاعات مربوط به برنامه حرکت مترو،  نقشه و خطوط مترو تهران را قرار دهیم تا همه افراد حتی کسانی که در تهران زندگی نمی‌کنند با مطالعه این محتوا، متروی آن را مثل کف دست خود شناخته و به بهترین و ساده ترین شکل از آن استفاده کنند.

نقشه مترو تهران و مسیرهای آن

در هر مسیریابی و پیدا کردن هر آدرسی، وجود نقشه الزامی است. توجه و اعتماد به نقشه کمک می‌کند که بهترین مسیر و نزدیک‌ترین راه انتخاب شده و با سرعت بیشتری به مقصد برسیم. در مورد متروی تهران نیز وضعیت به‌همین منوال است و به دلیل خطوط و ایستگاه های بی‌شماری که در این مترو وجود دارد، توجه و اتکا به عکس نقشه مترو تهران بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

نقشه مترو تهران
نقشه جدید متروی تهران به طور کامل

 عکس نقشه مترو تهران در کلیه ایستگاه‌ ها و واگن‌های مترو نصب شده و قابل ‌رؤیت است. توجه به نقشه و راهنمای آن شما را در رسیدن به مقصد یاری خواهد کرد چرا که می‌توانید با اعتماد به آن مسیر مورد نظر، ایستگاه‌ها و خطوط مناسب را انتخاب کنید، بدین‌ترتیب با سرعت بیشتر و بدون خطا به مقصد خود خواهید رسید.

همه نقشه‌هایی که در واگن‌ها نصب‌شده‌اند به‌روز نبوده و خطوط و ایستگاه‌های جدید در آن‌ها لحاظ نشده اند، پس چه بهتر است که از نقشه‌هایی استفاده کنید که به‌روز بوده و شما را در رسیدن به مقصد به‌درستی راهنمایی کنند. در بالا نقشه جدیدی از متروی تهران به نمایش گذاشته شده‌است. در این نقشه کلیه ایستگاه ها، حتی آنهایی که هنوز به بهره‌برداری نرسیده و فعال و قابل‌استفاده نیستند، نیز به نمایش گذاشته شده است.

در متروی تهران پیش‌بینی‌های لازم برای افرادی که دچار معلولیت بوده و از ویلچر استفاده می‌کنند، نیز در نظر گرفته شده است. به همین دلیل و به منظور رفاه حال این عزیزان مسیرهایی که مربوط به تردد ویلچر می باشند، در نقشه جداگانه و مخصوصی مشخص شده است.  در زیر می‌توانید این نقشه را مشاهده بفرمایید:

نقشه معلولین مترو تهران
عکس نقشه مترو تهران با در نظر گرفتن مسیر تردد ویلچر

همچنین در متروی تهران به‌منظور رفاه حال نابینایان عزیز نیز، مسیرها مناسب‌سازی شده اند. برای دیدن نقشه متروی مربوط به مسیر ویژه نابینایان، می‌توانید به نقشه زیر مراجعه فرمایید. در این نقشه کلیه اطلاعاتی که برای نابینایان لازم بوده، به‌صورت کامل قرارداده‌شده است:

نقشه مترو تهران برای نابینایان
عکس نقشه مترو تهران با در نظر گرفتن مسیر های مناسب نابینایان

در تصویر نقشه مترو، ایستگاه های فعال، غیر فعال، مسیر عبور معلولین و نابینایان، آسانسورها، فرودگاه و راه آهن قابل مشاهده هستند. توجه و دقت به نقشه و آموزش نقشه خوانی، شما را در مسیریابی دقیق و صحیح کمک خواهد کرد.

در ادامه سعی داریم به کمک جداول و با انطباق رنگ آنها با رنگ مسیر های مشخص شده در داخل نقشه، خطوط ایستگاه های مترو را معرفی و به طور دقیق توضیح دهیم:

خط ۱ مترو تهران، تجریش به کهریزک در نقشه به رنگ قرمز

خط یک متروی تهران که به‌جرات می‌توان گفت که طولانی‌ترین خطوط متروی درون‌شهری تهران است، با رنگ قرمز مشخص‌شده است.

این خط مترو دارای ۲۹ ایستگاه بوده و شمال تهران را به جنوب آن متصل می‌کند. در جدول زیر ساعات حرکت و توقف‌های این ایستگاه مشخص‌شده است.

طول مسیر این خط مترو ۳۷٫۵ کیلومتر می‌باشد و چنانچه ایستگاه اول سوار شوید حدود ۷۱ دقیقه طول می‌کشد تا به ایستگاه آخر برسید.

در زیر جدول زمانبندی حرکت متروی تهران از خط شماره یک را می توانید مشاهده نمایید:

ساعت کاری خط 1 مترو تهران

خط ۲ مترو تهران، فرهنگسرا به صادقیه در نقشه به رنگ آبی

خط دو متروی تهران از غرب به شرق کشیده شده‌، که در نقشه با رنگ آبی تیره مشخص‌شده است. این خط از پرترددترین و شلوغ‌ترین خطوط مترو تهران می‌باشد و دارای ۲۲ ایستگاه است.

طول این ایستگاه به ۲۵ کیلومتر می‌رسد و مدت زمانی‌که از ایستگاه ابتدایی به انتهایی می رسید حدود ۴۵ دقیقه است. در زیر جدول زمانبندی حرکت مترو تهران از خط شماره دو را می توانید مشاهده نمایید:

ساعت کاری خط 2 متروی تهران

خط ۳ مترو تهران، قائم به آزادگان در نقشه به رنگ آبی روشن

یکی دیگر از خطوط مترو که شمال  تهران را به جنوب آن متصل کرده و دارای ۲۴ ایستگاه می‌باشد، خط متروی شماره سه است که با رنگ آبی کم‌رنگ در نقشه قابل‌مشاهده می‌باشد.

طول این خط حدود ۳۳٫۷ کیلومتر بوده و فاصله زمانی بین ایستگاه ابتدایی تا انتهایی آن حدود ۶۰ دقیقه یا یک ساعت می‌باشد. در زیر جدول زمانبندی حرکت مترو تهران از خط شماره سه را می توانید مشاهده نمایید:

ساعت کاری خط 3 مترو تهران

خط ۴ مترو تهران، شهید کلاهدوز به ارم سبز در نقشه به رنگ زرد

یکی دیگر از خطوط پرتردد متروی تهران خط چهار می‌باشد که انشعابی نیز به سمت فرودگاه مهرآباد دارد. این خط متروی تهران دارای ۱۹ ایستگاه بوده و طول ۲۵ کیلومتر دارد.

زمان طی‌شده بین ایستگاه ابتدایی تا انتهایی آن ۴۲ دقیقه می‌باشد. در زیر جدول زمانبندی حرکت مترو تهران از خط شماره چهار را می توانید مشاهده نمایید:

ساعت کار خط 4 مترو تهران

 خط ۵ مترو تهران، صادقیه به هشتگرد در نقشه به رنگ سبز آبی

خط پنج متروی تهران ۱۱ ایستگاه دارد، به رنگ سبز در نقشه نمایش داده می شود و طول آن به ۴۰٫۵ کیلومتر می‌رسد. زمان طی‌شده بین ایستگاه ابتدایی تا انتهایی آن ۵۷ دقیقه می‌باشد.

در زیر جدول زمانبندی حرکت مترو تهران از خط شماره پنج را می توانید مشاهده نمایید:

ساعت کاری خط مترو 5

خط ۶ مترو تهران، دولت‌آباد به امام حسین در نقشه به رنگ صورتی

خط شماره ۶ متروی تهران که جزء خطوط تازه‌تأسیس است، دو نیمه دارد نیمه غربی و شرقی. نیمه غربی آن دارای ۴ ایستگاه بوده و طول آن به ۶٫۵ کیلومتر می رسد. و برای پیمودن مسیر بین ایستگاه اول تا آخر آن ۱۵ دقیقه زمان نیاز است.

نیمه شرقی آن دارای ۶ ایستگاه بوده و ۱۰ کیلومتر طول داشته و برای پیمودن مسیر بین ایستگاه اول تا آخر آن ۱۸ دقیقه زمان نیاز است.

در زیر جدول زمانبندی حرکت مترو تهران از خط شماره ۶ را می توانید مشاهده نمایید:

ساعت کاری خط 6 مترو تهران

خط ۷ مترو تهران، بسیج به میدان صنعت در نقشه به رنگ بنفش

یکی دیگر از خطوط تازه‌تأسیس متروی تهران خط شماره هفت بوده که به رنگ بنفش در نقشه مشخص شده است.

دارای ۱۵ ایستگاه بوده و ۲۰٫۵ کیلومتر طول آن است. حدود ۳۳ دقیقه طول می‌کشد تا از ایستگاه اول به آخر آن برسید.

در زیر جدول زمانبندی حرکت مترو تهران از خط شماره هفت را می توانید مشاهده نمایید:

ساعت کاری خط 7 مترو تهران

خط مترو به فرودگاه های تهران

اکثر کسانی که به تهران سفر می‌کنند یا از ساکنین شهر بزرگ تهران هستند، برای رفت و آمدهای خود به سایر شهر ها و کشورها از فرودگاه‌های آن استفاده می‌کنند.

رسیدن به فرودگاه راه‌های مختلفی دارد. تهران دارای دو فرودگاه است، فرودگاه مهرآباد و امام‌خمینی. فرودگاه مهرآباد بیشتر مربوط به سفرهای داخلی و فرودگاه امام‌خمینی مربوط به سفرهای خارجی می‌باشد.

اصولاً فرودگاه ها در خارج از شهر و دور از محل سکونت و زندگی مردم احداث می‌شوند چراکه نزدیکی آن به محل سکونت مردم، امنیت، آسایش و راحتی افراد را دچار مشکل کرده و مزاحمت های زیادی را برای آنها باعث می شود.

دور بودن فرودگاه از محل سکونت شهری در کنار کلیه مزیت ها، یک ایراد دارد و آن این است که افرادی که قصد سفر با هواپیما را دارند بایستی یا با وسیله شخصی خود به محل فرودگاه رفته و ماشین خود را در پارکینگ آن تا زمان برگشت خود پارک کنند که این امر مستلزم پرداخت هزینه بسیار سنگینی برای مسافر خواهد شد و یا مجبورند از تاکسی‌های اینترنتی برای رسیدن به فرودگاه استفاده کنند، که آن نیز هزینه زیادی دارد.

استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای رسیدن به فرودگاه در تهران، مقرون به صرفه ترین گزینه خواهد بود. یکی از این وسایل نقلیه عمومی که زمان‌بندی منظم‌تری داشته و افراد را با آسایش بیشتری به فرودگاه می‌رساند، مترو می‌باشد.

در تهران برای رسیدن به فرودگاه مهرآباد از طریق مترو، بایستی در مسیر خط زرد رنگ قرار بگیرید، در واقع مسیر رسیدن به فرودگاه مهرآباد از انشعابات مسیر زرد رنگ می باشد.

اشیا ممنوعه به مترو تهران

خط زرد مترو که ابتدا و انتهای آن ایستگاه ارم سبز و شهید کلاه‌دوز قرار دارد، دارای یک انشعاب فرعی است که قطار‌های آن به سمت فرودگاه مهرآباد روانه می‌شوند.

چنانچه قصد داشته باشید برای رسیدن به فرودگاه از خطوط دیگر مترو وارد خط زرد شوید، می‌توانید در ایستگاه هایی که در محل تقاطع به این خط زرد قرار دارند، پیاده شده و تغییر مسیر دهید.

مثلا در ایستگاه دروازه‌دولت برای خط قرمز ، در ایستگاه شادمان برای خطوط آبی پررنگ، در ایستگاه میدان توحید در خط بنفش، در ایستگاه تئاتر شهر در خط آبی کم‌رنگ و در ایستگاه میدان شهدا در خط صورتی به خط زرد رنگ تغییر مسیر داده و به سمت فرودگاه مهرآباد رهسپار شوید.

خط ایستگاه متروی فرودگاه امام‌خمینی به خط قرمز متروی تهران متصل است. پس برای رسیدن به این ایستگاه بایستی به خط‌قرمز دسترسی داشته باشید، خط قرمز از طریق انشعابی که دارد از ایستگاه شاهد به سمت ایستگاه متروی فرودگاه امام‌خمینی می‌رسد.

چنانچه در خطوط دیگر مترو قرار داشتید و تصمیم گرفتید که به فرودگاه امام‌خمینی بروید، می‌توانید از تقاطعی که این خطوط با خط قرمز دارند استفاده کنید.

مثلا ایستگاه شهید بهشتی در خط آبی کم‌رنگ، ایستگاه هفت‌تیر در خط صورتی، ایستگاه دروازه‌دولت در خط زرد مترو، ایستگاه امام‌خمینی در خط آبی پررنگ، ایستگاه مولوی در خط بنفش با خط قرمز تقاطع دارند و شما در این ایستگاه ها به سادگی می توانید به خط قرمز تغییر مسیر داده و به سمت فرودگاه امام خمینی رهسپار شوید.

البته لازم به ذکر است که متروی فرودگاه امام‌خمینی از ساعت شش صبح تا هشت شب به کار خود ادامه داده و هر ۸۰ دقیقه یک‌بار قطار دارد.

اپلیکیشن مترو تهران

اپلیکیشن متروی تهران

به‌مرور زمان، با تولید و عرضه گوشی های هوشمند و با پیشرفتی که در تولید انواع اپلیکیشن به‌وجودآمده است، گوشی موبایل هر کس به راهنما و یار همیشگی و تمام ‌وکمال برای او تبدیل شده است.

در مورد مترو نیز این مسئله صادق بوده‌است. برای متروی تهران نیز اپلیکیشنی طراحی و گردآوری شده‌است. این اپلیکیشن به‌سادگی بر روی گوشی های هوشمند نصب‌شده و اطلاعات جامعی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

به واسطه این اپلیکیشن پر کاربرد و محیط کاربری بسیار ساده آن، می‌توانید هر آنچه که در مورد مترو و چگونگی زمان بندی حرکت آن نیاز دارید، بیرون کشیده و از آن استفاده کنید.

این اپلیکیشن هم برای افرادی که در تهران زندگی می‌کنند و هم برای مسافرانی که به قصد انجام کارهای خود به تهران آمدند، مفید و پر استفاده خواهد بود. در ادامه به امکاناتی که این اپلیکیشن در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد اشاره خواهیم کرد:

– مسیریابی دقیق: به واسطه نقشه‌ خطوط مترو تهران که در این اپلیکیشن وجود دارد و امکان مسیر‌یابی کامل و دقیقی که از نقشه شهر تهران در آن قرار داده شده است، می‌توانید به راحتی، با انتخاب مبدا و مقصد محل مورد نظر، از مسیر حرکت و رسیدن به مقصد به وسیله مترو مطلع شوید.  با این اپلیکیشن مسیر و ایستگاه‌های مورد نظر به شما نمایش داده شده و مشخص می شود که کدام یک از خطوط مترو را انتخاب کرده و در کدام ایستگاه ها تغییر مسیر دهید. مدت زمان سفر و تعداد ایستگاه هایی که برای رسیدن به مقصد طی می شوند، به شما نمایش داده می شوند.

مسیریابی خطوط مترو

مسیر یابی خطوط مترو تهران به کمک اپلیکیشن آن

–        نقشه متروی تهران: کلیه نقشه‌هایی که تصویر آنها هم در این محتوا به نمایش گذاشته شده و هم در کلیه ایستگاه‌های مترو و واگن‌های قطار مترو قابل‌رؤیت هستند، در این اپلیکیشن نیز وجود دارند. مزیت نقشه های موجود در اپلیکیشن مترو این است که همواره همراه شما بوده و امکان زوم کردن در نقاط مختلف آن وجود دارد، بنابراین شما به‌راحتی می‌توانید در آن جستجو کرده و مسیر مورد نظر خود را انتخاب کنید. از مزایای دیگر نقشه متروی موجود در این اپلیکیشن این است که این نقشه کاملاً به‌روز بوده و با آنلاین شدن گوشی، به روز رسانی شده و کلیه تغییرات و اطلاعات جدید مربوط به هر یک از ایستگاه‌های مترو به‌راحتی در آن قابل‌مشاهده خواهند بود.

– ایستگاه‌های مترو: در این اپلیکیشن شما به‌سادگی می‌توانید کلیه ایستگاه‌ها و خطوط حرکت مترو را با دقت مشاهده کرده و در انتخاب مسیر برنامه‌ریزی‌های لازم را به عمل آورید.

 از نقاط قوت این اپلیکیشن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         استفاده از برخی از خدمات آن به‌صورت آفلاین

–        رابط کاربری ساده

–        در اختیار قرار دادن اطلاعات جامع در مورد ایستگاه، خطوط و نقشه مترو

–         امکان جستجو بین دو ایستگاه و محاسبه زمان تقریبی تا رسیدن به مقصد

–        نمایش برنامه زمانی حرکت قطارهای مترو در کلیه ساعات روز و روزهای هفته

–        به‌صورت خودکار به مسافر نزدیک‌ترین ایستگاه را به‌عنوان مبدأ نشان داده و با اخطار اعلام می کند که مسافر چه زمانی خط متروی خود را تغییر دهد.

–        اطلاعات مربوط به ایستگاه مترو به‌طور کامل در اختیار مسافر قرار داده می شود. به‌عنوان مثال هر ایستگاهی چه آدرسی داشته، در کجا قرار گرفته، و چه امکاناتی دارد. امکاناتی که در هر ایستگاه مترو ممکن است وجود داشته باشد شامل: پارکینگ، سرویس بهداشتی، سوپرمارکت و … می باشد.

پرداخت هزینه مترو تهران

نحوه پرداخت هزینه مترو تهران

چنانچه بخواهید از مترو استفاده کنید علاوه‌بر داشتن اطلاعات کافی در مورد نقشه، خطوط و ایستگاه‌های مترو لازم است که در مورد نحوه پرداخت هزینه آن نیز اطلاعاتی در دست داشته باشید. هزینه مترو به‌صورت کارت‌های بلیت پرداخت می شود و به صورت نقدی یا با کشیدن کارت عابر بانک پرداخت هزینه آن امکان‌پذیر نمی‌باشد. چنانچه فردی هستید که می‌خواهید به صورت مداوم از مترو استفاده کرده و مسیر رفت‌وآمد را طی کنید، بهتر است که کارت بلیت الکترونیکی تهیه کرده و آن را به مقدار مورد نیاز شارژ کرده و استفاده کنید. اگر فقط برای یک یا دو بار قصد استفاده از مترو را دارید، به‌عنوان مثال از مترو برای رسیدن به فرودگاه استفاده می کنید، می‌توانید  بلیت‌های تک سفر را تهیه کنید.

مترو دارای کارت بلیت برای اقشار خاص نیز هست، این اقشار خاص شامل دانش‌آموزان، خبرنگاران، دانشجویان، افرادی که زیر نظر بهزیستی هستند، سالمندان، جانبازان، معلولین و افرادی که زیر نظر کمیته امداد می‌باشند، می شود. برای کلیه  افرادی که دارای شرایط خاص هستند، کارت‌های بلیت مخصوصی در نظر گرفته شده و با درصدهای تخفیف مختلف به آنها عرضه می‌شوند.

اشیا ممنوعه در ایستگاه مترو

ورود برخی از اشیا و لوازم به داخل ایستگاه و خود مترو ممنوع بوده و توسط بخش حفاظت داخلی ایستگاه، هشدارهای لازم داده شده یا از ورود فرد به داخل مترو ممانعت می شود. این اشیا ممنوعه غالبا یا برای سایر مسافرین ایجاد مزاحمت و نا‌امنی می کنند یا به دلیل آسیب رساندن به قطار مترو از ورود آنها ممانعت می شود و به همین دلیل ورود آنها به داخل ایستگاه مترو ممنوع شده است.. این موارد به شرح زیر می باشند:

 • ورود بار و وسایل حجیم و زیاد
 • به همراه داشتن مواد آتش زا و قابل اشتعالی چون بنزین، نفت یا گازوئیل
 • به همراه داشتن وسایل نقلیه چرخ دار از جمله دوچرخه، گاری و موتور

 • به همراه داشتن لوازم خطرناک و تیز و برنده ای که احتمال خطر برای سایر مسافرین را دارند از جمله ورق های فلزی، مهتابی، لامپ های بزرگ و …
 • به همراه داشتن مواد قابل احتراق و انفجار مانند گاز پیک نیک، کپسول گاز مایع و …
 • به همراه داشتن مواد و الیاف بد بو
 • به همراه داشتن اسلحه های شکاری مجاز و غیر مجاز
 • ورود هر نوع حیوان اعم از اهلی و غیر اهلی
 • به همراه داشتن مواد غذایی با بسته بندی های غیربهداشتی و حجیم

امکانات مهم و ضروری در کدام یک از ایستگاه های متروی تهران وجود دارند؟

 1. عابر بانک: همه ایستگاه های متروی تهران مجهز به دستگاه عابر بانک می باشند.
 2. پارکینگ عمومی : در میان ایستگاه های مترو فقط ۴ ایستگاه دارای پارکینگ عمومی بوده و مابقی فاقد پارکینگ هستند، این ایستگاه ها به شرح زیر می باشند:
 3. ایستگاه گلشهر
 4. ایستگاه محمد شهر
 5. ایستگاه کرج
 6. ایستگاه ایران خودرو
 7. نماز خانه : همه ایستگاه های متروی تهران دارای نمازخانه می باشند.
 8. دفتر پیشخوان دولت: ایستگاه متروی گلشهر تهران دارای دفتر پیشخوان دولت است.
 9. دفتر خدمات امور مشترکین همراه اول: ایستگاه های متروی زیر در تهران دارای دفتر خدمات امور مشترکین همراه اول هستند:
 10. ایستگاه گلشهر
 11. ایستگاه امام خمینی
 12. ایستگاه بهارستان
 13. دفتر خدمات امور مشترکین ایرانسل: ایستگاه های متروی زیر در تهران دارای دفتر خدمات امور مشترکین ایرانسل هستند:
 14. ایستگاه صادقیه
 15. ایستگاه امام خمینی
 16. ایستگاه قیطریه
 17. ایستگاه جانبازان
 18. سرویس بهداشتی: برای یک مسافر، آگاهی از تجهیزات موجود در ایستگاه مترو بسیار مهم و حیاتی است. یکی از این موارد مورد نیاز، سرویس بهداشتی می باشد. ایستگاه های متروی زیر در تهران دارای سرویس بهداشتی هستند:
 19. ایستگاه اکباتان
 20. ایستگاه شهر ری
 21. ایستگاه جوانمرد قصاب
 22. ایستگاه دانشگاه علم و صنعت
 23. ایستگاه شهید حقانی
 24. ایستگاه صادقیه
 25. ایستگاه اتمسفر
 26. ایستگاه کرج
 27. ایستگاه گلشهر
 28. ایستگاه علی آباد
 29. ایستگاه چیتگر
 30. ایستگاه ایران خودرو
 31. ایستگاه وردآورد
 32. ایستگاه شهید بخارایی

 • مراکز خرید عمومی: ایستگاه های متروی زیر در تهران دارای مراکز خرید عمومی هستند:
 • ایستگاه تجریش
 • ایستگاه مفتح
 • ایستگاه صادقیه
 • ایستگاه حسن آباد
 • ایستگاه بهارستان
 • ایستگاه میدان آزادی
 • ایستگاه قیطریه
 • ایستگاه شهدای هفتم  تیر
 • ایستگاه ارم سبز
 • ایستگاه نوبنیاد
 • ایستگاه راه آهن
 • ایستگاه کرج
 • ایستگاه اورژانس: ایستگاه های متروی زیر در تهران دارای ایستگاه اورژانس هستند:
 • ایستگاه صادقیه
 • ایستگاه امام خمینی

روش های ارتباطی با مترو تهران

تهران – خیابان انقلاب اسلامی – تقاطع حافظ – شماره ۹۵۶
تلفن ارتباطات مردمي: ۶۶۷۱۲۲۱۶ (۲۱) ۹۸+

تلفن: ۶۶۷۴۷۵۰۰ (۲۱) ۹۸+

نمابر : ۶۶۷۴۷۹۰۰ (۲۱) ۹۸+

آدرس سایت مترو تهران: https://metro.tehran.ir

ایمیل : info.metro@tehran.ir

1 دیدگاه در نقشه مترو تهران + برنامه حرکت قطارها (۱۴۰۱)

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*