هتل‌های ارزان نزدیک حرم مشهد

اماکن تاریخی مشهد از نزدیک

اماکن تاریخی مشهد از نزدیک هتل‌های ارزان نزدیک حرم مشهد : مشهد یک شهر زیارتی است، اما چند نفر از ما وقت رزرو هتل ارزان ادامه مطلب

اماکن تاریخی مشهد از نزدیک

هتل‌های ارزان نزدیک حرم مشهد : مشهد یک شهر زیارتی است، اما چند نفر از ما وقت رزرو هتل ارزان در مشهد به اماکن تاریخی این شهر هم فکر می‌کنیم؟

هتل‌های ارزان نزدیک حرم مشهد

به گزارش مجله اسنپ روم : با رزرو هتل ارزان در مشهد، هر کدام از ما برنامه‌ریزی‌های خاصی برای سفرمان انجام می‌دهیم. زیارت، تفریح و گشت و گذار در مراکز خرید این شهر که تعدادی از بزرگ‌ترین‌ها در خاور میانه هستند، همه در فهرست کارهایی هستند که در مشهد می‌شود انجام داد. اما مشهد یکی از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین شهرهای ایران هم هست. به دنبال یافتن هتل‌های ارزان نزدیک حرم مشهد هستید؟ این مطلب را در مورد شهر مقصدتان از دست ندهید؟

مدرسه پریزاد

مثل خیلی از اماکن تاریخی و مذهبی در مشهد، ساختمان زیبای این مدرسه هم در دوره تیموریان ساخته شده، آن هم درست در مجاورت حرم امام رضا. تاریخ‌دانان این مدرسه را به “پریزاد خانم”، ندیمه گوهرشاد همسر میرزا محمد میرک حسینی منسوب می‌دانند. وقتی که مسجد گوهرشاد به نام این زن در مشهد ساخته شد، پریزاد خانم این مدرسه دینی را ساخت و طلبه‌های زیادی در آن مشغول تحصیل شدند. مدرسه پریزاد به بازار هم نزدیک است و با بازدید از آن، از تماشای کاشیکاری‎ها، آجرکاری‎ها و معماری دایره‌ای و زیبایش حسابی لذت خواهید برد. با جستجو میان هتل‌های ارزان نزدیک حرم مشهد ، یکی از هتل‌های نزدیک حرم را انتخاب ‌کنید حالا به سادگی می‌توانید بعد از زیارت به این مدرسه بروید.

خانه داروغه

این روزها در بسیاری از شهرهای ایران، خانه‌های قدیمی به ویژه عمارت‌های قجری بازسازی شده و به عنوان تفریحگاه یا کافه و رستوران مورد استفاده قرار می‌گیرند. خانه داروغه در مشهد هم یکی از همین خانه‌های زیباست. در خیابان نواب صفوی، راسته حوزه مسگران در کوچه داروغه خانه‌ی بزرگی را پیدا می‌کنید که با پله‌های کوتاه و ستون‌ها و گلکاری بی‌نظیرش، می‎‌تواند یک تجربه جذاب از سفر به مشهد برایتان بسازد. این خانه متعلق به اواخر دوره قاجار است و علاوه بر معماری ایرانی و قجری، در بعضی از قسمت‌ها به شیوه روسی بنا شده. خانه داروغه با دقت و تقریبا به شکل اولیه‌اش نگهداری شده و با بازدید از آن می‌توانید حال و هوای مشهد را در زمان قاجار به خوبی حس کنید. وقت جستجوی هتل‌ ارزان و خوب در مشهد ، این خانه را روی نقشه پیدا کنید.

بقعه هارونیه در توس

برای بازدید از این بنای تاریخی، باید از مشهد به شهر توس بروید. این بقعه در حدود قرن هشتم هجری قمری ساخته شده و در مورد ساخت و استفاده‎‌اش روایت‌های زیادی وجود دارد. خیلی از مردم به خاطر اسم بنا، آن را منتسب به هارون‌الرشید می‌دانند و خیلی‎ها آن را محل تدریس امام محمد غزالی محسوب می‎کنند و بسیاری از مردم می‎گویند این بنا از ابتدای ساخت یک زندان بوده! این بنا گنبد خیلی بزرگی دارد و داخلش هم دیدنی است. پنجره‌های مشبک، شاه‎نشین‎ها و ایوان‌های بسیار بسیار بلند این ساختمان را احتمالا جایی ندیده‎اید. بعد از رزرو هتل‌های ارزان نزدیک حرم مشهد ، اگر امکان سفر به خارج از شهر را دارید حتما به این مکان تاریخی باشکوه هم سر بزنید.

آرامگاه فردوسی

با رزرو هتل‌های ارزان نزدیک حرم مشهد و برنامه‌ریزی برای یک سفر کوتاه به خارج از شهر، آرامگاه فردوسی را از دست ندهید. این آرامگاه در منطقه ییلاقی توس، می‌تواند یک استراحت دوست‌داشتنی از شلوغی و ازدهام شهر برایتان فراهم کند. آرامگان فردوسی، با الهام از معماری اصیل ایرانی (هخامنشی) ساخته شده. شاید شما هم متوجه شده باشید که ساختمان آرامگاه شباهت زیادی با مقبره کوروش دارد. این آرامگاه در سال ۱۳۴۷ ساخته شده و نسبتا جوان محسوب می‎شود. مجسمه معروف فردوسی هم که در ایتالیا و توسط ابولحسن صدیقی مجسمه‌ساز و هنرمند ایرانی ساخته شده، همزمان با کنگره بزرگداشت جهانی فردوسی در همان سال به مجموعه آورده شد.

آرامگاه پیر پالان‌دوز

به دنبال هتل‌های ارزان نزدیک حرم مشهد هستید؟ با انتخاب هتل‌های نزدیک حرم، به آرامگاه پیر پالان‌دوز نزدیک شوید. این آرامگاه، در واقع یک نوع مقبره شخصی است که برای محمدعارف عباسی از عرفای سلسله ذهبیه ساخته شده، فردی که در زمان خودش به “پیر پالان‌دوز” شناخته می‌شد. طبق سنت مردم مشهد، بزرگان و عرفا همیشه در کنار حرم امام رضا دفن می‌شدند و برای همین این آرامگاه هم در بخش شمالی حرم قرار دارد. پس اگر با رزرو هتل ارزان در مشهد، در نزدیکی حرم اقامت دارید می‌توانید با چند دقیقه پیاده‌روی به آن برسید. ایوان‌های متعددی که اطراف حیاط بنا شده‌اند، شاه‌نشین‎ها و نقاشی‌ و کاشی‌کاری ایرانی همه فضایی فراهم کرده‌اند که با ورود به آن احساس می‌کنید به ایران قدیم پا گذاشته‌اید. این بنا، در دوره صفویه ساخته و تا امروز بارها ترمیم شده و در وضعیت معماری نسبتا خوبی قرار دارد.

هتل‌های ارزان درمشهد را در اسنپ روم بررسی کنید.

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*